niedziela, 20 października 2019

Kaszubska Marszruta cz.3 - czerwony/zielony/żółty szlakRelacja z kolejnej trasy... tym razem namacalnie kaszubskiej :)
Swornegacie - Drzewicz - Wielkie Chełmy - Brusy - Męcikał - Czernica
długość: 43 km

Tego dnia trasę ułożyliśmy tak, że jechaliśmy 3 różnymi szlakami Kaszubskiej Marszruty ;) czerwonym, zielonym i żółtym :)Nasza relacja to, znowu, głównie zdjęcia, ewentualnie jakieś dopiski :) zatem patrzcie!

W tym roku było bardzo dużo jagód, Mateusz nie mógł się oprzeć i musiał zrobić przerwę na małe co nieco ;)Gdy zbliżaliśmy się do miejscowości Wielkie Chełmy rzucił nam się w oczy krajobraz - zniknęły lasy, pojawiły się za to pola uprawne - a już się zastanawialiśmy, z czego żyją tutejsi ludzie, bo wszędzie tylko lasy :)


I tu "poczuliśmy", że jesteśmy na Kaszubach - a to za sprawą dwujęzycznych tablic, które pojawiły się na naszej drodze.


Zrobiło się też trochę bardziej górzysto :)

Brusy nas zaskoczyły - na pierwszy rzut oka była to po prostu kolejna wieś, ale im dalej w głąb miejscowości, tym bardziej widać było "miejskie" cechy - więcej sklepów, piekarni, ruch na drodze, stacja paliw.W miejscowości Mecikał mieliśmy trochę zawirowań ze szlakiem, co widać też na mapce, ale udało nam się wjechać na właściwą drogę :)
Oczywiście zdążyliśmy zgłodnieć i udało nam się zahaczyć o restaurację "Młyn" w Czernicy - tak nam posmakowało, że byliśmy tam jeszcze raz :) ale o tym w osobnej notce.Trasa była bardzo przyjemna, pogoda dopisała - także kolejny raz polecamy :)

Pozdrawiamy
M&M
             &K
4 komentarze:

 1. Znajome okolice. W Brusach-Jaglie warto zajrzeć Kaszubskiej Chaty i domem Józefa Chełmowskiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie mi się ogląda i czyta o tych Waszych rowerowych wyprawach. Sama przeca lubię jeździć, ale robię to za rzadko... No głupota! Śliczne okolice, patrzyłam i sama się siebie pytałam, czemu tak mało jeżdżę. Zmienić to muszę, a nie tylko gadać, czy pisać. :) Pozdrawiam Was bardzo serdecznie, wspaniale spędzacie czas, marzenie. :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna relacja. Lubię Kaszuby i często tam bywam. Znam te miejscowości. :)
  Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych wypadów :)

  OdpowiedzUsuń