poniedziałek, 1 lipca 2019

Ruda Żmigrodzka - Karczma Rybna "Ruda Żmigrodzka"


Ciekawi jesteśmy, czy Dolina Baryczy nam się kiedyś znudzi :) co rusz odkrywamy nowe miejsca. Tym razem opowiemy Wam o Karczmie Rybnej "Ruda Żmigrodzka".
Karczma to część gospodarstwa rybnego o powierzchni 170 ha. Znajduje się w zachodniej części Doliny Baryczy, nieopodal Żmigrodu.


Obiekt czynny jest w każdy weekend, od marca do listopada.
Obok karczmy znajduje się łowisko, przyrodnicza ścieżka dydaktyczna, hodowla danieli.

Aktualne informacje na temat wydarzeń, godzin otwarcia, menu itd. znajdziecie tutaj:
https://www.karczmarybna.pl/o-karczmie-rybnej/Budynek otacza mnóstwo ławek - w słoneczny dzień można spokojnie zjeść na zewnątrz. Z każdej strony są tu też stojaki rowerowe - podczas naszej wizyty było tu całkiem sporo rowerzystów.


Menu znajduje się w budynku, zamówienie składa się przy barze.Karta jest dość krótka dlatego postanowiliśmy pokazać Wam ją w całości:Wszystkie ryby słodkowodne z menu są oznaczone znakiem "Dolina Baryczy Poleca" - stworzonym przez stowarzyszenie skupiające i wspierające wyroby, miejsca w Dolinie Baryczy.
W Karczmie można dostać lokalne soki i napoje, domowe ciasto, wędzone ryby.Na przystawkę wzięliśmy swojski chleb z pastą z karpia wędzonego. Chleb pyszny, naprawdę dobry, pasta również dobra, choć mogłoby jej być trochę więcej ;) trafiły nam się w niej również dwie małe ości. Mimo tego polecamy, warto zamówić.


Mateusz oczywiście wybrał zupę rybną. Ogólnie uważamy, że 16 zł za zupę to dość sporo. Nie była niestety dobrze doprawiona - po sporej dawce soli smakowała bardzo dobrze.


I czas na dania główne - Mateusz wziął Karpia "rybka spod grzybka" - z sosem grzybowym. Ryba dobra, choć słabo przyprawiona. Sos poprawny.
Magda wzięła amura z duszoną cebulką. Rybka świeża, poprawna, smaczna ale bez szału :) 


Oczywiście obie ryby z zestawem surówek. Ta z kiszoną kapustą jednak nie była za dobra.
Co jeszcze ważne - miejsce jest przyjazne dzieciom - znajduje się tu plac zabaw, a w męskiej toalecie ;) również przewijak :)

Ogólnie polecamy, ładne miejsce, smaczne rybki ;)

Pozdrawiamy
M&M

1 komentarz:

  1. Ciekawe miejsce, aczkolwiek ceny bardzo wysokie. Zwłaszcza, że dania, które spróbowaliście nie były idealne... Pani Magda Gessler by się przydała :D
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń