czwartek, 18 lipca 2019

Międzyzdroje - Smażalnia Klif


Kto będąc nad morzem nie marzy o pysznej rybce? Smażalni co nie miara, jak więc odnaleźć tę jedyną? Ze świeżymi, uczciwymi rybami, cenami z naszej kuli ziemskiej (wszędzie przecież dominują te z kosmosu). Wpadajcie i zobaczcie, co niedawno odkryliśmy!

Przed wyjazdem do Międzyzdrojów szukaliśmy miejsc, w których można smacznie zjeść. Zazwyczaj szukamy online, kierujemy się opiniami innych osób, zdjęciami potraw i cenami. Wpadła nam w oko Smażalnia KLIF, której opinia na google'ach sięga 4,7.
Stwierdziliśmy, że musimy sprawdzić, czy rybki w tym miejscu rzeczywiście są takie smaczne. Podczas naszej rowerowej wycieczki po Wolińskim Parku Narodowym zahaczyliśmy o to miejsce.

Smażalnia znajduje się na samym końcu miasteczka, tuż obok portu rybackiego.



Z wyglądu nie odbiega od wielu innych mijanych po drodze. Ławki, bar, stanowisko z wędzonymi rybami. Ot, zwykła smażalnia.


Już od początku jednak ujęło nas podejście pracowników, którzy bez problemu znaleźli miejsca na nasze rowery, ba, mogliśmy je tam nawet zostawić na kilka godzin i po zjedzeniu posiłku iść swobodnie na plażę. Odstawiając rowery podejrzeliśmy jak pracownicy na bieżąco filetują ryby, co ważne, było tam czysto :) Z kuchni nie unosił się zapach starego oleju, a toalety, z których po wycieczce rowerowej od razu skorzystaliśmy, były czyste, było mydło i ręczniki papierowe. To już coś.

Menu - krótkie i zwięzłe - ryby smażone z Bałtyku, np. dorsz, turbot, łosoś czy flądra, ale i oceaniczne, np. karmazyn, dodatki - frytki, surówka, chleb, ogórki oraz napoje.

Podczas naszego pobytu nad morzem byliśmy tu kilkakrotnie i za każdym razem jedzenie nam bardzo smakowało - próbowaliśmy kilku różnych ryb.
Na poniższych zdjęciach przedstawiamy przykładowe zamówienia:



Smażalnia znajduje się bardzo blisko wejścia na plażę -  jedzenie można wziąć na wynos.


W ofercie są również ryby wędzone, których zapach roznosi się po okolicy już od rana.
Kupowaliśmy je sobie na miejscu, ale zabraliśmy też do domu - cały tydzień jedliśmy pastę z ryb - pyyyycha! :)






Miejsce to polecamy wszystkim - jest tu czysto, ryby są świeże i uczciwe, do dyspozycji klientów jest czysta toaleta, a obsługa jest bardzo miła.

Polecamy z całego serca :)

Pozdrawiamy
M&M

3 komentarze:

  1. O! to coś dla mnie. Wyglądają bardzo apetycznie. Bardzo lubię świeże i wędzone ryby morskie.
    Dzięki za namiary. Gdy będę to skorzystam.
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubiłam... Teraz jestem na przymusowej diecie :(

    OdpowiedzUsuń