środa, 7 sierpnia 2019

Międzyzdroje - Zagroda Pokazowa Żubrów


Żubra na sklepowej półce, czy skądinąd, w ciekawej kampanii reklamowej widział chyba każdy. 
Ale na żywo? Jednym z nielicznych miejsc, w których można je spotkać jest Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach.

Żubry żyją w Polsce na wolności, m.in. w Puszczy Białowieskiej, czy Bieszczadach, ale chyba nie chcielibyśmy ich spotkać na swojej drodze :) Spokojnie (i z daleka) można je poobserwować w Międzyzdrojach. Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego utworzono zagrodę dla zwierząt o powierzchni 28 ha.Można tam dotrzeć pieszo, zielonym szlakiem turystycznym. Taki spacerek z centrum miasteczka zajmuje około 30 minut.


Wejście do "Żubrowiska" jest płatne - bilet normalny kosztuje 7 zł, a ulgowy 5 zł. 


Oprócz żubrów znajdują się tutaj dziki, jelenie szlachetne, orzeł bielik.


Na spokojnie można tu spacerować i oglądać zwierzęta z wózkiem, są zrobione fajne dróżki szutrowe. Jedynie na podesty się nie wjedzie, trzeba wejść po schodach.


Żubrów na chwilę obecną jest tu 8. Jedne większe, inne mniejsze, jednak wszystkie ogromne i z pewnością ciężkie - podobno samiec waży od 500 do nawet 900 kg!W sumie to chyba trzeba mieć szczęście żeby zobaczyć niektóre ze zwierząt - mają duży wybieg, mogą sobie po prostu hasać zamiast pokazywać się tłumowi ludzi :P
Jelenie, (czy też daniele? ciężko nam stwierdzić, widzieliśmy dwie sztuki z daleka, a zdjęcie zrobiliśmy za pomocą sporego zoom'a) widzieliśmy tylko, dosłownie, od d.. strony :P


W sumie jeśli komuś znudzi się na plaży i nie ma co robić to spacerkiem z centrum miasteczka do zagrody można pójść. Ale czy specjalnie tam jechać tylko żeby zobaczyć żubry? Tu byśmy się zastanawiali, nie jest to nic specjalnego, takie o, mini zoo :)
Plusem są czyste toalety na miejscu, niestety bez przewijaka :P

Pozdrawiamy
M&M

6 komentarzy:

 1. Fajna sprawa, my byliśmy dwa tygodnie temu w takiej zagrodzie w Pszczynie. Oprócz żubrów były też inne zwierzęta. Wśród zwiedzających było dość sporo dzieci i widać było, że się podobało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwiedzałam tę zagrodę jak byłam w drugiej klasie podstawówki ;) Przy okazji pewnie udam się w sentymentalną podróż...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, jak napisał wkraj, żubry można podziwiać także w Pszczynie :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Żubry są ładne i okolica tak samo zdjęcia są ładne

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam w okolicy, ale nie wchodziliśmy. Ale pewnie dla dzieci jest to świetna rozrywka, o ile akurat zwierzątka się gdzieś nie ukryją.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tych żubrów i innych zwierząt szkoda w tej zagrodzie, biedne życie mają w niewoli i raczej nie są tam za zadowolone z tak ciasnego miejsca jak dla nich. Zawsze miałem takie wrażenie, przez to przestałem chodzić do zoo i tego typu rzeczy.

  OdpowiedzUsuń