środa, 15 stycznia 2020

Czechy, Rejvíz - Velké mechové jezírko

Brak pomysłu na spacer? Mamy propozycję - zaledwie kilka kilometrów od polsko-czeskiej granicy :)
Velké mechové jezírko to jeziorko torfowe leżącę nieopodal miejscowości Rejvíz, tuż przy granicy polsko-czeskiej (przejście graniczne Głuchołazy).

 Trasa z parkingu do jeziorka i z powrotem to niecałe 6 km - w sam raz na niedzielny, leniwy spacerek. Jest możliwe dojście tam z wózkiem, chociaż polecamy te z większymi kółkami niż pojazd Karoliny - w kilku miejscach, na korzeniach był problem ;)Wstęp na jeziorko jest płatny w zależności od pogody - w pochmurne dni może udać się wejść za darmo, ale gdyby jednak kasa była otwarta to nie zostawicie tu majątku - bilety są tanie - ulgowy wynosi 10KC (ok.1,5 zł), a dla dorosłych  20KC (ok 3 zł). Można płacić w koronach i złotówkach. 
W niedziele, czy świąteczne dni, szczególnie w lecie, można się spodziewać sporych tłumów na ścieżce, ale za to późną jesienią czy zimą często nie ma nikogo.

Poniżej zdjęcia tego samego miejsca zimą:

Post krótki bo o czymże tu pisać :) Po prostu gdybyście szukali pomysłu na spacer to polecamy Rejvíz, a w drodze do Polski oczywiście jakąś czeską knajpkę, np.Restaurację Praděd.

Pozdrawiamy!
M&M
                &K

4 komentarze:

 1. Oj byliśmy , znamy a weszliście do gospody w Rejviz tam też są niezłe atrakcje można zobaczyć tu http://fotowycieczki.blogspot.com/2011/09/gospoda-w-rejviz.html
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka miesięcy do mojego mieszkania kupiłem https://lifeplanet.pl/oczyszczacz/ideal-ap-60-pro .O to bardzo mnie poprosiła małżonka,a ja zawsze małżonkę słucham.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja bardzo odra znajoma poleciła mi ten blog. Z tego blogu można się dowiedzieć bardzo dużo.

  OdpowiedzUsuń